Przygotowania ślubne – O co warto zadbać przed przybyciem fotografa?

Przygotowania ślubne przed ceremonią to jeden z piękniejszych momentów podczas dnia ślubu. Zanim jednak zacznie się Wasz wielki dzień, warto przemyśleć kilka kwestii, które mogą wpływać nie tylko na wasze samopoczucie, ale i na wasze ślubne fotografie.

fotografia ślubna toruń

Wybierzcie pomieszczenie na przygotowania ślubne.

Wybierzcie najbardziej przestrzenne i jasne pomieszczenie - najlepiej takie, do którego wpada duża ilość naturalnego światła z zewnątrz.
Pamiętajcie, że to, jak będą wyglądać wasze zdjęcia ślubne zależy głównie od Was. Fotograf podczas reportażu uwiecznia zastaną rzeczywistość - nie zmienia jej. Niestety ciemne, ciasne mieszkanie nie zmieni się nagle w jasny apartament. Dlatego czasem warto pomyśleć o zmianie miejsca przygotowań ślubnych i zorganizowaniu ich np. w miejscu wesela.
Zorganizowanie przygotowań w miejscu wesela ma jeszcze inne plusy. Przede wszystkim fotograf nie musi poświęcać czasu na dodatkowe przejazdy między domami, w których przygotowują się młodzi (a pamiętajcie, że musimy rezerwować sobie więcej czasu na wypadki losowe, jak korki, brak miejsca do zaparkowania itp.), dzięki czemu mamy czas na dodatkowe kadry, a i młodym oszczędza to niepotrzebnej nerwówki. Dodatkowo dzięki niezmiennym warunkom, zachowujemy spójność w reportażu.

obrączki ślubne pudełko na obrączki toruń bydgoszcz inowrocław

Zbierzcie wszystkie dodatki ślubne w jednym miejscu!

Dzień przed ślubem zbierzcie wszystkie przedmioty z poniższej listy w jednym miejscu. W ten sposób nie będziecie tracić tak cennego czasu na szukanie wszystkich potrzebnych dodatków w dniu ślubu, a gdy fotograf do Was przyjdzie, od razu będzie mógł zacząć swoją pracę.

Panna młoda:
- pierścionek zaręczynowy
- biżuteria
- buty
- podwiązka
- perfumy
- suknia na wieszaku
- welon

Pan młody:
- obrączki
- mucha/krawat
- pasek
- buty
- spinki do mankietów
- zegarek
- garnitur na wieszaku
- bukiet i butonierka

Warto też dołączyć waszą ślubną papeterię, czy kwiatek z waszych ślubnych dekoracji.

przygotowania do slubu fotograf slubny torun fotograf na slub wesele bydgoszcz

Zarezerwujcie sobie więcej czasu.

Musicie zarezerwować sobie czas by oswoić się z fotografem/kamerzystą, na spokojnie przygotować, zrobić portrety, first look, a przede wszystkim usiąść, otworzyć sobie prosecco i zwyczajnie wychillować.

Ten czas potrzebny jest przede wszystkim Wam!

Na sam koniec - oczyszczenie pomieszczenia.

Uprzątnijcie reklamówki, niepotrzebne buty, ubrania, deskę do prasowania, opakowania po jedzeniu czy butelki po napojach. Jestem pewna, że nie są to rzeczy, które chcielibyście zobaczyć na swoich ślubnych zdjęciach.